fbpx

Jaunumi

Slavenības līksmo plašākajā rumu ballītē Latvijā  

Līdz ar ķīniešu Jaungada sākumu jaunu dzīves posmu piedzīvo slavenību iemīļotā atpūtas vieta “Cocktail Bar Rūm”, kas turpmāk saviem klientiem piedāvās baudīt 80 dažādus ruma veidus. Speciāli ruma kokteiļi 2021. gada Latvijas labākā bārmeņa Alda Glodeņa izpildījumā uz ballīti atvilināja arī virkni pašmāju slavenību. Gardas uzkodas no šefpavāra Ivara Muļa – Dzelvīša un oriģinālie dzērieni izvērtās īstā Jaungada ballītē.  

Piektdienas vakarā pacilātā gaisotnē “Cocktail bar RŪM” pulcējās pašmāju ruma dzērienu cienītāji. Ballītē ar īpaši pagatavotiem ruma kokteiļiem viesiem bija iespēja iepazīt plašāko ruma klāstu Latvijas bāru sortimentā. 80 dažādi rumi turpmāk būs baudāmi visiem kokteiļbāra apmeklētājiem. Starp ruma cienītājiem atpūtās arī virkne sabiedrībā pazīstamu personu. 

TV personība un dzīves baudītāja Ieva Adamss ir vienīgā pašmāju slavenība, kas ir pabijusi aiz kokteiļbāra virtuves durvīm un izokšķerējusi šefpavāra pavārmākslas noslēpumus. Arī jaunā šefpavāra sarūpētais kompliments radiogeišu mudināja izbaudīt ceļojumu garšas pasaulē un vēlmi atkal paviesoties “Cocktail Bar RŪM” virtuvē. Šefpavārs Ivars Mulis – Dzelvītis ir gatavs visiem dzīves izaicinājumiem sākot no slavenību viesošanās pie viņa virtuvē līdz pat “Michellin” ekspertu pārsteigšanai. Šajā tik mainīgajā laikā “Cocktail bar RŪM” šefpavārs Ivars Mulis – Dzelvītis priecē ar spēju virzīties uz priekšu, atklājot ko jaunu un neaizmirstot arī pamatus mūsu Latvijas garšās. Viņa svarīgākās vērtības – mīlestība pret ēst gatavošanu, ģimeniskās vērtības un jaunas garšu nianses, kas caurvijas ēdienkartes ēdienos. 

Ivars vislabprātāk izpaužas gatavojot tieši desertus un tas nav tāpat vien! “Deserts ir kā salds nobeigums jauki pavadītam vakaram. Vasarā ir maigāki deserti un kūciņas, savukārt ziemā var variēt ar izteiktām garšām. Deserts ir ēdiens, ko cilvēki baudīs pirms došanās mājās, tāpēc man patīk radīt šo patīkamo pēcgaršu par viesošanos pie mums!” atzīst šefpavārs. Mīlestība pret konditoreju radās jau bērnībā, jo šajā profesijā darbojās šefpavāra vecmāmiņa. Svaigi ceptu bulciņu aromāts no bērnības savā ziņa bija viens no pirmajiem stimuliem darboties virtuvē. 

Savu ikdienu virtuvē Ivars nespēj iedomāties bez timiāna, kas ir universāla garšviela, lai izceltu ēdienu garšas nianses: “Tas piešķir neparastu garšu marinādēm, gaļas ēdieniem un pat ķiršu ievārījums ar timiānu garšo izcili!” secina pavārs.  

Šefpavārs ar interesi seko līdzi novitātēm kas nāk no Skandināvijas virtuvēm: “Savā būtībā mēs garšu ziņā esam tuvāki ziemeļniekiem un skandināviem, un ir ļoti interesanti kā ar mums ierastiem produktiem radīt cilvēkiem apjūsmotu ēdienkarti!” piebilst Ivars. 

Citas aktualitātes